Szukaj

"Europejska Młodzież w Gorlicach " - wizyta w Brukseli

 

W ramach programu ERASMUS +, nasze stowarzyszenie realizuje projekt "Europejska Młodzież w Gorlicach ". Dzięki niemu chcemy zwiększać świadomość młodzieży w zakresie wspólnot europejskich i wartości UE. Chcąc mówić młodzieży o Unii Europejskiej, uznaliśmy, że koniecznie musimy zabrać ich do jej stolicy!
Taki oto sposobem, w minionym tygodniu wraz z młodzieżą i przedstawicielami władz z gminy Sękowa i Miasta Gorlic odwiedziliśmy Parlament Europejski w Brukseli.

W ramach programu ERASMUS +, nasze stowarzyszenie realizuje projekt "Europejska Młodzież w Gorlicach ". Dzięki niemu chcemy zwiększać świadomość młodzieży w zakresie wspólnot europejskich i wartości UE. Chcąc mówić młodzieży o Unii Europejskiej, uznaliśmy, że koniecznie musimy zabrać ich do jej stolicy!
Taki oto sposobem, w minionym tygodniu wraz z młodzieżą i przedstawicielami władz z gminy Sękowa i Miasta Gorlic odwiedziliśmy Parlament Europejski w Brukseli.
Chcąc wiedzieć jak funkcjonuje Parlament Europejski, zapytaliśmy o to Posła Parlamentu Europejskiego. Spotkanie z panem Posłem był tez dla nas wyróżnieniem, znalezienie czasu i porozmawianie , to duże wyzwanie dla osoby pracującej w parlamencie.  Na żywo przyglądaliśmy się obradom Parlamentu UE.
Aby zrozumieć istotę i wartości Unii Europejskiej zwiedziliśmy Dom Historii Europejskiej. Miejsce zrobiło na nas duże wrażenie Byliśmy tez w Parlamentarium.
Jak to bywa podczas każdego naszego wyjazdu, pełna piersią chłonęliśmy klimat Brukseli.
To były bardzo intensywne trzy dni, wróciliśmy trochę zmęczeni, ale z pełnym bagażem nowych doświadczeń i inspiracji.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że podróże kształcą! Po wizycie w Brukseli stwierdzamy, że takie projekty warto pisać i zachęcać do działania .

Wyjazd do Brukseli odbyły się w ramach projektu "Europejska Młodzież w Gorlicach ", który jest realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe wsi Dominikowice i współfinansowany przez Unię Europejską