Szukaj

Przedszkole na 6Przedszkole na 6

Przedszkole na 6 powstało w ramach konkursu nr RPMP.10.01.02-IP.01-12-010/19 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działania 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.2 Wychowanie przedszkolne – SPR.Kalendarz przedszkolaka

INFORMACJA

4 marca 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej – dokonującej kwalifikacji dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/22.
Informujemy, iż lista zrekrutowanych dzieci do Niepublicznego Przedszkola na 6! w Kobylance , na nowy rok szkolny jest dostępna w Biurze Stowarzyszenia .
Rodzice o wynikach rekrutacji zostali poinformowani przez Przewodniczącą komisji rekrutacyjnej SPOTKANIE Z MIKOŁAJEMWALENTYNKOWE SERDUSZKA NA WARSZTATACH CERAMICZNYCH

ŚNIEŻYNKOWE PRACE PLASTYCZNE
BAL KARNAWAŁOWYNIESPODZIANKI NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA
ŚWIĄTECZNE KODOWANIE


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Przygotowujemy się do konkursu plastycznego .Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA


Zajęcia z kodowania

Basen
Zajęcia rytmiczne


ReligiaJęzyk angielski


Już niedługo Dzień Przedszkolaka

Warsztaty florystycznePierwsze zadanie z kodowania....


LOGOPEDIA
GimnastykaRAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU


GODZINY

RODZAJ CZYNNOŚCI

6.30 – 8.15

Własna aktywność dzieci,
• zabawy w kącikach zainteresowań,
• wykonywanie zadań indywidualnych,
• czynności porządkowe,
• pomoc w przygotowaniu do zajęć,
• ćwiczenia i zabawy ruchowe.

8.15 – 8.30

Przygotowanie do śniadania,
• zabiegi higieniczne, czynności porządkowe.

8.30 – 9.00

 Śniadanie

9.00 – 12.15

Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową,

Spacery, wycieczki oraz pobyt w ogrodzie przedszkolnym,
• zabawy organizowane i swobodne,
• gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka,

Zajęcia dodatkowe wynikające z planu ( j. angielski, rytmika, plastyczne, robotyka)

12.30–13.00

Przygotowanie do posiłku
• czynności porządkowo – higieniczne

Obiad

13.00–14.15

Odpoczynek poobiedni
• kwadrans na bajkę.
• relaksacja przy muzyce,

14.15 – 15.15

Przygotowanie do posiłku
• czynności porządkowo – higieniczne

Podwieczorek

15.15 – 16.30

Zajęcia dodatkowe wynikające z planu
• zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci,
• zabawy tematyczne,
• zabawy w terenie.

16.30–18.00

Zabawy indywidualne i grupowe, rozchodzenie się dzieci do domu.

 

 


Regulamin COVID 19

zgody

ubezpieczenie

Ogólne warunki ubezpieczeniaUROCZYSTE OTWARCIE NIEPUBLICZNEGO  PRZEDSZKOLA

w Kobylance 02.09.2020 r.W środę po południu, 2 września, w dobrych warunkach pogodowych i równie dobrych humorach, świętowaliśmy oficjalne otwarcie nowego Niepublicznego Przedszkola w Kobylance. 

Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego wsi Dominikowice oraz księdza proboszcza Romana Gierka w Kobylance w uroczystości uczestniczyli goście , wśród nich m.in. Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała , Pani Sabina Kurzawa prezes stowarzyszenia ,Pan Krzysztof Jędrzejczyk reprezentujący Panią Poseł na Sejm Barbarę Bartuś , Wójt Gminy Gorlice pan Jan Przybylski ,Radni Gminy Gorlice z Przewodniczącym Panem Mieczysławem Skowronem , Pani Agata Cup dyrektor OZEA Gminy Gorlice ,Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Dominikowicach –Lidia Foltyn oraz rodzicie i dzieci zapisane do przedszkola. Gości powitała pani wiceprezes stowarzyszenia - Renata Dulęba, a okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani koordynator Beata Kraus.

Przedszkole to miejsce szczególne. To właśnie do tego miejsca, spod troskliwych objęć rodzica, wyrusza w wielką podróż zwaną edukacją, mały człowiek. Wszyscy mądrzy tego świata właśnie w wychowaniu przedszkolnym upatrują źródeł rozwoju, sukcesu i szczęścia. Mamy nadzieje ,że dzieci które będą przebywać w naszym nowym, kolorowym przedszkolu będą wszechstronne się rozwijały i będą chętnie w nim przebywały .

Na zakończenie uroczystości przybyli goście na czele z panią Starosta dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi – tym samym ogłaszając otwarcie przedszkola. 

Przygotowana przez Księdza Proboszcza dla wszystkich słodka niespodzianka zakończyła tę ważną, podniosłą uroczystość.
 

28 sierpnia odbyło się  pierwsze spotkanie dzieci  w  nowym przedszkolu .Maluchy przybyły ze swoimi rodzicami ,poznały swoje nowe Panie i zobaczyły miejsce w którym będą przebywać od 1 września. Wszytko bardzo się podobało,na dzieci czekał słodki poczęstunek i kolorowe balony.Wizyta zakończyła sie o godz 17 00. Pierwsze wrażenia mamy już za sobą .Przedszkole na 6 powstało w ramach konkursu nr RPMP.10.01.02-IP.01-12-010/19 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działania 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.2 Wychowanie przedszkolne – SPR.Budynek w którym mieści się przedszkole został użyczony przez parafię w Kobylance reprezentowaną przez ks. Romana Gierka. Całkowity koszt projektu to 771 335,99 zł, koszt dofinansowania to 655,634,99 zł. Darczyńca to Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości .

Projekt przygotowany jest na przyjęcie 18 dzieci z terenu Gminy Gorlice. W ramach projektu odbywać się będą zajęcia wg podstawy programowej obowiązującej w przedszkolach ,a po godzinie 13.00 rozpoczynają się zajęcia z bloków tematycznych ,takich jak: język angielski, zajęcia ceramiczno –plastyczne, ogrodniczo -florystycznych, zajęcia naukowo - technicznych z elementami programowania i kodowania , ponadto dla potrzebujących dzieci będą prowadzone zajęcia logopedyczne , zajęcia z gimnastyki korekcyjnej - zajęcia terapii sensorycznej . Do wszystkich tych zajęć zakupiono nowoczesne laboratoria z pomocami .
Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 już trwa !!!
ZapraszamyDokumenty do pobrania