Szukaj

Świetlica FENIKS wycieczki 2019

Świetlica Feniks 2019-2020 WYCIECZKI

Zadanie publiczne pod tytułem:  „Interdyscyplinarne wsparcie dzieci, młodzieży i ich rodzin w różnych kierunkach oddziaływań – prowadzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy wiejskiej Gorlice „FENIKS” jest finansowane w ramach projektu Gminy Gorlice pn. Placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy wiejskiej Gorlice „ FENIKS" o numerze RPMP.09.02.01-12-0356/17 w ramach Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie Typ projektu: C, wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020 


Pobyt nad morzem

Niemal każdy w upalne lato marzy o wyjeździe nad morze. Tego roku pod koniec wakacji 45 dzieci wraz z 5 opiekunami wyjechało do Jastrzębiej Góry na tygodniowy wypoczynek. Był to wspaniały wyjazd zorganizowany w ramach realizacji projektu Feniks dla dzieci z gminy Gorlice.
Grafik podczas pobytu nad morzem był dość napięty – organizatorzy zadbali, aby dzieci mogły zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej, jednak nie zabrakło czasu na plażowanie, tym bardziej, że pogoda była wspaniała.
Dzieci odbyły wycieczkę po trójmieście. Najpierw zwiedzaliśmy Gdynie i jej świetne morskie atrakcje, czyli ORP Błyskawicę, a także żaglowiec Dar Pomorza. Przewodnik wspaniale opowiadał o portowym mieście, nawet najmłodsi słuchali z otwartymi buziami chłonąc informacje.
W Gdańsku korzystając z pogody przewodnik zaproponował nam wspaniały spacer po mieście Drogą Królewską przez Bramę Wyżynną, Złotą Bramę do Fontanny Neptuna. Zobaczyliśmy też najstarszy zachowany dźwig portowy – Żuraw Gdański. Zwiedzieliśmy też Bazylikę Mariacką. Nie lada wyczynem było wspiąć się na wieżę widokową Bazyliki, jednak widoki były warte wysiłku i poświęcenia.
Kolejna wycieczka, która została dla nas zaplanowana to Sopot – spacer Molem to naprawdę niezapomniane wrażenia i przeżycia, szczególnie, gdy ktoś był tam pierwszy raz, a warto wspomnieć, że większość podopiecznych placówek wsparcia nad morzem było pierwszy raz. Ogromną atrakcją dla dzieci był rejs tramwajem wodnym, którym popłynęliśmy na Hel. A tam … kolejna atrakcja: zwiedzanie Fokarium, gdzie obejrzeliśmy pokaz tresury i karmienia fok. Wybraliśmy się też na wspaniały  spacer molem wzdłuż wydm, gdzie podziwialiśmy krajobraz nie ingerując w przyrodę.
Zwiedzaliśmy też okolice Jastrzębiej Góry, miejscowości najbardziej wysuniętej na północ Polski. Sporą atrakcją prócz zorganizowanych i zaplanowanych wycieczek było plażowanie. Zabawy w piasku, budowanie zamków, zakopywanie się, gra w piłkę – na plaży nikt nie pamiętał ile ma lat – wszyscy świetnie się bawili. Także wieczorne wspólne oglądanie zachodów słońca i dalekie spacery plażą okazały się świetnym pomysłem i radosnym sposobem spędzania czasu.

Tydzień nad morzem minął bardzo szybko, dla wszystkich okazał się wspaniałym czasem, dzieci oprócz fantastycznego wypoczynku mogły kształtować cechy swojego charakteru takie jak koleżeńskość, zaradność, umiejętność radzenia sobie w wielu sytuacjach. Dzieci w cudownych nastrojach wróciły do domów, aby 2 września rozpocząć nowy rok szkolny. 


NIEPOŁOMICE
KRAKÓWTERMY BUKOWINA


SZCZAWNICA 


WARSZAWA 
WIELICZKA