Szukaj

Od czerwca 2016 r. Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe wsi Dominikowice realizuje projekt „Seniorzy w działaniu”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych(ASOS). Jest on skierowany do osób po 60 roku życia zamieszkałych na terenie gminy Gorlice.
W ramach projektu realizowane są różnego rodzaju zajęcia artystyczne i sportowe, spotkania integracyjne, prelekcje  oraz warsztaty . Ponadto zaplanowano szereg wyjazdów edukacyjno - kulturalnych, m.in na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej oraz do „Sądeckiego Bartnika” w Stróżach.
W ramach projektu zostanie zorganizowana  II  Gminna Spartakiada dla Seniorów.  Odbędzie się ona początkiem października w Ropicy Polskiej i będzie poświęcona problematyce zdrowego starzenia się. Celem spartakiady będzie promocja aktywności fizycznej wśród osób starszych oraz integracja lokalnych społeczności i różnych pokoleń poprzez zajęcia rekreacyjne oraz zdrową rywalizację sportową. Zawodniczki oraz zawodnicy startować będą w konkurencjach indywidualnych oraz zespołowych. Wzorem ubiegłego roku puchary dla zwycięskich drużyn ufunduje Wójt gminy Gorlice.
            Już wkrótce ukażą się na stronie stowarzyszenia  informacje  zarówno o tym wydarzeniu jak  i o wielu innych, które będą realizowane w najbliższym czasie. Zapraszamy do śledzenia strony www.skowd.pl