Szukaj

Z własnoręcznie zaprojektowaną i uszytą torbą na zakupy?


Ekologicznie świadomy senior  to zadanie które realizujemy w ramach projektu „ Seniorzy w nowej rzeczywistości”.  Warsztaty  z szycia ekologicznych toreb , które zaproponowaliśmy seniorom mają przekonywać do wyrobienia nawyków, pozwalających lepiej troszczyć się o środowisko. 

Wprowadzenie w życie  bardziej ekologicznych rozwiązań daje poczucie, że robimy coś dla środowiska, ale jednocześnie pozwala zaoszczędzić nieco na jednorazowych torbach. Podczas warsztatów seniorki zaprojektowały i uszyły torby z surowej bawełny. Niektóre osoby, po raz pierwszy miały styczność z maszyną do szycia, ale nie był to dla nich problem, już po chwili udało im się przygotować własne torby na zakupy. Potem naniosły  swoje graficzne pomysły, ulubione wzory, kolorowe fantazje na powierzchnię torby przy użyciu specjalnych farb.

Udział w warsztatach zwiększył wśród uczestników wiedzę dotyczącą wpływu człowieka na środowisko naturalne. Ponadto podniósł świadomość ekologiczną z uwagi na wykorzystywanie podczas warsztatów naturalnych materiałów. 

Projekt dofinansowany z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych ,,Aktywni+” na lata 2021-2025 edycja 2023.