Szukaj

Senioriada 2018
10 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej odbyła się Senioriada zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Dominikowice w ramach projektu Aktywni Seniorzy w Powiecie Gorlickim przy współpracy Ośrodka Kultury Gminy Gorlice i gościnnej jak zawsze, otwartej na takie działania Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej
Wzięło w niej udział 74 seniorów z ośmiu wiosek z terenu gminy Gorlice: Szymbarku, Ropicy Polskiej, Klęczan, Kwiatonowic , Kobylanki, Dominikowic, Bystrej oraz Zagórzan. Celem imprezy była sportowa rywalizacja w duchu fair play, promowanie aktywnego trybu życia seniorów oraz integracja środowiska seniorów.
Zawodnicy rywalizowali w 11 konkurencjach sportowych: m.in. przenoszenie piłek pałeczkami,, układanie wieży, skoki na dużej piłce, rzuty do kosza, strzały do bramki, łowienie nakrętek.
Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z Kobylanki, drugie – seniorzy z Klęczan natomiast drużyna z Ropicy Polskiej zdobyła III miejsce.
Wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik wręczył zwycięskim drużynom puchary, gratulując jednocześnie wszystkim seniorom wytrwałości oraz pogody ducha, która towarzyszyła podczas trwania imprezy. Zaznaczył, że cieszy go fakt, iż tak wielu seniorów włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Jak podkreśliła Renata Dulęba– wiceprezes stowarzyszenia, wszyscy seniorzy są zwycięzcami Senioriady  i dlatego też każdy z uczestników otrzymał złoty medal.
Po zakończonej Spartakiadzie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Spartakiada została sfinansowana ze środków Województwa Małopolskiego z obszaru pomocy społecznej w zakresie wspierania funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałania wykluczeniu osób starszych.