Szukaj

,,(...) zapragnął ruszyć w świat, zobaczyć wysokie góry, usłyszeć szum sosen i potoków, zbadać głębię jaskiń, miecz nosić u boku...”- czyli spotkanie z Billbem Bagginsem.

 
5 października br. uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. ,,Hobbit, czyli podróż w nieznane” wystawionego na scenie Gorlickiego Centrum Kultury przez artystów Zespołu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Przygody dzielnego Hobbita to tylko pozornie prosta opowieść dla dzieci, w rzeczywistości utwór niesie za sobą bardzo ważne przesłanie. Przede wszystkim jest to historia o podróży. Podróży, która odbywa się w każdym z nas. O mocy przyjaźni, miłości i zaufania, które pokonują wszystkie podziały. To także nauka o niezwykłej odwadze i poświęceniu. Bogata scenografia, efekty świetlne, oprawa muzyczna i piękne kostiumy na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów naszej szkoły.

Wyjazd był zrealizowany w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice  projektu „W drodze do kultury”  finansowanego przez Urząd Marszałkowski, działanie Mecenat Małopolski 2017.