Szukaj

Wycieczka do Rabki

Dzięki Fundacji PZU  i Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowemu  Wsi Dominikowice rozpoczęliśmy w Zagórzanach realizację projektu „Pociąg do KULTURY!”
Projekt skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym z terenu Gminy Gorlice, a trwać będzie od  05.09. 2016 r. do 31.03.2017 r.  W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania pod hasłami: Bliżej teatru, Szlakiem galerii, zamków i muzeów Małopolski: oraz Dzień Kultury.
Dla dzieci i młodzieży zostaną zorganizowane  wycieczki: do Rabki - do teatru Rabcio i do Rabkolandu, do Krakowa - do muzeum i do filharmonii oraz szlakiem zamków Małopolski: w Wieliczce, w Niepołomicach i w Wiśniczu.  Ponadto dzieci i młodzież będą mogli uczestniczyć w  warsztatach m.in.:  teatralnych i filmowych. Pierwszym działaniem była  wycieczka do Rabki zaplanowana dla najstarszych przedszkolaków, która odbyła się 13 września 2016 r . Dzieci obejrzały pełen humoru spektakl w teatrze RABCIO pt.:„Kiedy króla boli ząb” zakończony morałem, że nie ma co szukać innych sposobów na ból zęba jak tylko udać się do dentysty!
Następnie bawiły się w Rabkolandzie - Parku Rozrywki w Rabce i tam też zjadły obiad. Rabkoland to 16 ulic i 6 placów – dokładnie oznakowanych i podpisanych, niczym w prawdziwym mieście! Już na wejściu, na placu pod Basztami powitał nas kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowiada śmieszne historyjki. Magię tego miasteczka kreują ruchome figury, a część z nich tworzy Teatry Ruchomych Figur.
Drugą, niezwykle oryginalną atrakcją był Dom Rekordów i Osobliwości, który jest jedyną tego rodzaju placówką w Polsce. Gromadzona jest tu dokumentacja związana z rekordami Polaków i osobliwościami w naszym kraju. Jego gwiazdą jest kolekcja 192 rzeźb w jednej zapałce – ewenement na skalę światową. Dzieci odwiedziły też Muzeum Orderu Uśmiechu. W parku rozrywki czekały na dzieci liczne niespodzianki. Największą popularnością cieszyły się jednak karuzele, samochodziki, rowerki wodne i kolejki. W wycieczce uczestniczyły najstarsze przedszkolaki z  Samorządowego Przedszkola z Zagórzan i z Kobylanki pod opieką swoich nauczycieli. Dzieciaki bawiły się wspaniale. Pogoda dopisała, co było dodatkowym atutem naszej wycieczki. Wróciliśmy trochę zmęczeni całodzienną wycieczką, ale bardzo zadowoleni.
 
Lidia Klimek - koordynator projektu