Szukaj

Spotkanie z autorem książek Marcinem Pałaszem

Marcin Pałasz to polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Debiutował w 2004 roku książką Opowieści z krainy potworów. Jest dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Napisał m.in.: Sposób na Elfa, Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika, Wszystko zaczyna się od marzeń, Bardzo Dzikie Historie, Licencja na zakochanie, Historia Złotego Promyczka.
 26 kwietnia br.  spotkał się  z dziećmi z  klas I - III SP  z Dominikowic i Zagórzan.
Autor o sobie:
Kocham zwierzaki wszelkiej maści i rodzaju, a od niedawna mam swojego psa! Przygarnąłem go ze schroniska, a wabi się Elf . Jako nieuleczalny marzyciel, cenię sobie deszczowe wieczory przy dobrej książce i kubku zielonej herbaty. Zresztą, moja namiętność do książek już w pierwszej klasie szkoły podstawowej wzbudziła zgrozę pani bibliotekarki, która zażądała pisemnego zezwolenia od rodziców na czytanie powieści Juliusza Verne'a…

Rozmowa z młodymi czytelnikami upłynęła niezwykle miło i przyjemnie. Uczniowie często wybuchali śmiechem, słuchając o dziwnych przygodach bohaterów książek. Autor ujawnił także kilka tajemnic związanych z książkami, które zostaną wydane w najbliższym czasie. Można było dowiedzieć się również o inspiracjach i pomysłach na nowe utwory. Nie zabrakło też anegdot związanych z powstawaniem tytułów.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice  w ramach  projektu Niecodzienny język polski z programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty dodaj do ulubionych.