Szukaj

Kolejne niecodzienne spotkanie w ramach realizacji projektu !


 W poniedziałek 9 maja 2016 roku młodzież z naszego Gimnazjum została zaproszona przez Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe Wsi Dominikowice do sali gimnastycznej na spotkanie autorskie z Panią Martą Fox. Ciesząca się niezwykłą popularnością wśród młodych czytelników (dorosłych także) pisarka porusza w swojej twórczości trudne tematy wieku dorastania. Powieści Pani Marty Fox wprowadzają w świat wrażliwej młodzieży tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją i miłością. Jej powieści „Magda doc”, „Paulina doc”, Kaśka Podrywaczka”, ”Karolina XL” „Coraz mniej milczenia” czy „Iza anoreczka” nigdy nie zalegają na półkach żadnej biblioteki.
Pierwsza część spotkania to była wspaniała opowieść pisarki o swojej twórczości, życiu osobistym i ciepłe wspomnienia z lat dzieciństwa. W drugiej części Pani Marta odpowiadała na pytania czytelników, którzy pytali, dlaczego została pisarką, co inspiruje ją do pisania i o wiele innych istotnych spraw z życia tak znanej pisarki.
Marta Fox to niezwykle ciepła i otwarta kobieta, posiadająca wspaniałe poczucie humoru. Dzięki temu od pierwszych chwil zapanowała przyjazna atmosfera, a całe spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze..
Zainteresowanych pisarstwem i życiem Marty Fox odsyłamy na jej stronę internetową: www.martafox.pl
Czytelników, szczególnie zaś młodzież, która nie sięgnęła jeszcze po powieści tej pisarki .
Od września zapraszamy do naszej biblioteki, będziemy mieć w swoich zbiorach powieści Marty Fox.

 Zadanie realizowane w ramach projektu Niecodzienny język polski  
Finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
Ojczysty- dodaj do ulubionych .