Szukaj

V SENIORIADA - SPARTAKIADA SENIORÓW 2019


17 października  2019 roku w Szkole Podstawowej w Dominikowicach odbyła się
V Senioriada – Spartakiada Seniorów 2019.  Wzięło w niej udział 80 seniorów z ośmiu wiosek z terenu gminy Gorlice: Bystrej, Szymbarku, Ropicy Polskiej, Klęczan, Kobylanki, Kwiatonowic, Dominikowic oraz Zagórzan.
Celem imprezy była sportowa rywalizacja w duchu fair play, promowanie aktywnego trybu życia seniorów oraz integracja środowiska seniorów. 
Spartakiada zorganizowana była przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Dominikowice.
Całą spartakiadę przeprowadziły panie Iwona Mazur  oraz Sabina Książkiewicz-Rojek  przy wsparciu młodzieży szkolnej.
Zawodnicy rywalizowali w 7 konkurencjach sportowych: slalom unihock, bieg z piłeczkami, bieg z makaronem, rzuty do kosza,  zbieranie ziemniaków, bieg z balonem, bieg w getrach.  
Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z Kobylanki, drugie – seniorzy z Klęczan, natomiast drużyna z Kwiatonowic uplasowała się na III miejscu.
Wójt gminy Gorlice Jan Przybylski  wręczył zwycięskim drużynom puchary, gratulując jednocześnie wszystkim seniorom wytrwałości oraz pogody ducha, która towarzyszyła podczas trwania imprezy.  Zaznaczył, że cieszy go fakt, iż tak wielu seniorów włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Jak podkreśliła Renata Dulęba – wiceprezes stowarzyszenia, wszyscy seniorzy są zwycięzcami Senioriady i dlatego też każdy z uczestników otrzymał złoty medal. Po zakończonej Spartakiadzie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Senioriada była zorganizowana ze środków Województwa Małopolskiego
z obszaru pomocy społecznej w zakresie wspierania funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałania wykluczeniu osób starszych w ramach projektu "Twój czas seniorze".