Szukaj

Z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Wsi Dominikowice 30 listopada 2016 r. grupa 58 seniorów z Gminy Gorlice przeżyła niesamowity wieczór andrzejkowy w Filharmonii Rzeszowskiej.


Tym razem seniorzy wysłuchali recitalu Ireny Santor.

Pani Irena na deskach filharmonii wystąpiła wraz z zespołem w składzie: Mariusz Dubrawski - fortepian, Wojciech Ruciński - kontrabas, Grzegorz Poliszak - perkusja. Jako artystka jest uważana za ponadczasową, o czym mogliśmy się przekonać osobiście. Na swoim koncie artystycznym ma wiele znanych utworów. Niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki zaprezentowała niezapomniane przeboje jak np. "Powrócisz tu", "Już nie ma dzikich plaż", "Embarras". Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny uczyniły ten wieczór wyjątkowym. Wspaniały koncert - spotkanie z jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek - było dla seniorów niesamowitym przeżyciem. Nie zabrakło oczywiście wspomnień artystki, która pomiędzy kolejnymi utworami przypomniała swoje młode lata, drogę do kariery i ludzi, mających na jej życie duży wpływ.
Cały recital został owacyjnie przyjęty przez seniorów, którzy w późnych godzinach wieczornych, w dobrych i radosnych nastrojach wrócili do swoich domów. Był to z pewnością niezapomniany wieczór andrzejkowy.

Wyjazd odbył się w ramach programu Kultura Dostępna 2016 r