Szukaj

Wyjazd klas gimnazjalnych do teatru GROTESKA w Krakowie.Wiecznie aktualna sztuka Moliera to komedia charakterów, intryg i wynikających z nich zabawnych sytuacji. Główny bohater Harpagon zaślepiony jest chorobliwą miłością do swojej wypełnionej pieniędzmi szkatułki i tak naprawdę nie ma dla niego w życiu innych wartości” To fragment opisu spektaklu pt. „Skąpiec”
w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, który uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję obejrzeć
1 kwietnia br. w Teatrze Groteska w Krakowie.
Środki na ten cel pozyskało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice. Jest to jedno z wielu zadań realizowanych w ramach projektu „Niecodzienny język polski”.

Będąc w Krakowie, uczniowie udali się także do Wypożyczalni i Pracowni dla Młodzieży znajdującej się w Wojewódzkiej Bibliotece przy ulicy Rajskiej. Tam uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt.: „Rola książki i biblioteki na przestrzeni wieków”. Na zajęciach tych została omówiona historia książki oraz rodzaje dokumentów bibliotecznych. 
Był to dzień pełen wrażeń i miłych chwil. Obcowanie z językiem polskim w takich formach jest interesujące i ciekawe. Uczniowie preferują niecodzienne formy przekazu wiedzy, dlatego cieszymy się, że mamy takie możliwości w naszej szkole.

  Zadanie finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
Ojczysty- dodaj do ulubionych .