Szukaj

PROJEKT PN. „ROZWOJOWO NA 6!” FEMP.06.09-IP.01-1131/24 Realizowany w ramach Działanie 6.9 Wsparcie wychowania przedszkolnego ; Priorytet 6. FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA RYNKU PRACY, EDUKACJI I WŁĄCZENIA SPOŁECZNEGO






Celem Projektu jest wzrost równego dostępu do dobrej jakości edukacji poprzez podniesienie jakości edukacji przedszkolnej dla min. 32 dzieci/ w tym min 50% dziewczyn w wieku przedszkolnym, uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola na 6! w Kobylance (OWP) oraz poprzez wsparcie w zakresie pełnienia funkcji rodzicielskich min. 25 rodziców/opiekunów prawnych ww dzieci/w tym min. 30% mężczyzn oraz poprzez doskonalenie/nabycie kompetencji u min. 3 osób z kadry OWP/w tym 3 kobiet. Uczestnicy projektu to osoby zamieszkujące (KC) lub uczące się lub pracujące w woj. Małopolskim. Cel zostanie osiągnięty do 30 czerwca 2026 roku.

Uczestnikami projektu są 3 gr docelowe :  min. 32 dzieci/min.  w wieku przedszkolnym uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola na 6! w Kobylance, ich min. 25 rodziców/opiekunów prawnych/min.  i 3 os. z kadry OWP. Wszyscy uczestnicy są mieszkańcami woj. małopolskiego, dzieci uczęszczają do Niepublicznego Przedszkola na 6! W Kobylance. 


Główne zadania zaplanowane w Projekcie, które są niezbędne do osiągniecia zaplanowanych celów:  zajęcia dodatkowe prowadzące do wszechstronnego rozwoju dzieci, zajęcia dodatkowe wyrównujące deficyty, wsparcie psychologiczne dla dzieci i rodziców, Szkoła dla Rodziców, kursy doskonalące dla nauczycieli, wizyty studyjno – integracyjne.
Termin realizacji projektu: od 1 stycznia 2025 roku do 30 czerwca 2026 roku 

 

ZADANIA REALIZOWANE W PROJEKCIE:

Zadanie nr 1. Zajęcia dodatkowe prowadzące do wszechstronnego rozwoju dzieci

Zadanie obejmuje organizację i realizację zajęć języka angielskiego, naukowo – technicznych, muzyczno – plastycznych, umiejętności przekrojowych oraz dotyczących przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierówności. W ramach zadania zakupione zostanie niezbędne pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć.

Zadanie nr 2. Zajęcia dodatkowe wyrównujące deficyty
Zadanie obejmuje organizację zajęć  logopedycznych i psychologicznych realizowanych indywidualnie lub w niewielkich grupach, zajęć gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy i zdiagnozowanym zagrożeniem wad postawy,  zajęć sensorycznych i  terapii ręki.

Zadanie nr 3. Edukacja międzykulturowa/preorientacji zawodowej/wszechstronnych kompetencji

W ramach zadania realizowane będą  inspirujące wizyty studyjno – integracyjne, dzięki którym dzieci skorzystają z ciekawych warsztatów, poznają interesujące miejsca i przeżyją przygodę, dzięki czemu lepiej zapamiętają zdobytą wiedzę. Zadaniem obejmiemy wszystkie dzieci biorące udział w projekcie.

Zadanie nr 4. Doskonalenie kompetencji kadry OWP w zakresie diagnozy i identyfikacji problemów rozwojowych oraz pedagogiki małego dziecka

W ramach zadania kadra OWP ukończy 3 kursy podnoszące kompetencje w zakresie niezbędnym do budowania kompetencji kluczowych i umiejętności przekrojowych dzieci oraz z zakresu pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz diagnozy i identyfikacji potencjalnych problemów rozwojowych na wczesnym ( Kurs Logorytmiki I i II stopnia, kurs dot. pedagogiki małego dziecka, kształtowania kompetencji kluczowych i umiejętności przekrojowych poprzez pedagogikę naturą, kurs - diagnoza i identyfikacja problemów rozwojowych na wczesnym etapie rozwoju dziecka)

Zadanie nr 5. Wsparcie rodziców i opiekunów prawnych oraz działania integracyjne

W ramach projektu oferujemy kompleksowe wsparcie dla rodziców dzieci z naszego przedszkola. Zadanie obejmuje organizację Szkoły dla Rodziców, warsztatów  dotyczących przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji dla rodziców. Ponadto zorganizowane będą konsultacje dla rodziców, których celem będzie  wsparcie w pełnieniu ich funkcji rodzicielskich i rozwoju dzieci na każdym etapie.

Zadanie nr 6. Poprawa dostępności OWP dla wszystkich dzieci z uwzględnieniem zróżnicowania potrzeb.

W ramach projektu doposażymy OWP w certyfikowaną salę sensoryczną.


Całkowita wartość projektu:                                             485030,00 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich:              424280,00 PLN