Szukaj

Umiemy czerpać z dobrodziejstw kultury!

Miło jest nam poinformować, że Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice przystąpiło do projektu "Umiemy czerpać z dobrodziejstw kultury -Kultura Dostępna - Edycja 2016" Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stowarzyszenie w ramach projektu otrzymało dofinansowanie na zorganizowanie cyklicznych wyjazdów do miejsc kultury i sztuki oraz na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży .
Dzięki wsparciu Ministra Kultury mieszkańcy Gminy Gorlice będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych (spektakl teatralny, koncert muzyczny, spektakl operowy, wystawy stałe i czasowe itp.)




SKOWD organizatorem DNIA DZIECKA



Dzień Dziecka to radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku. W Polsce obchodzi się je 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jego inicjatorem była organizacja The International Union for Protection of Childhood, której celem była zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańcom Ziemi. Tego dnia dzieci oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody. Przecież to ich dzień!

W Zespole Szkół w Dominikowicach ten dzień upłynie pod znakiem prawdziwej niespodzianki! Zarząd Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Wsi Dominikowice przygotował dla uczniów ciekawe formy zabawy tj; 

Dla klas I-III SP w ramach projektu przygotowano zajęcia :
-Na psa urok": zajęcia z elementami bajkodogoterapii - Pani Anna Cetnarowicz Fundacja Beskidzka Zima
-"Bo książka musi smakować": zajęcia z elementami edukacji czytelniczej (na podst. filmu A. Maleszki "Połykacze książek")- Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach: Maria Cieśla i Małgorzata Romańska 

 Dla Klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum zostanie przeprowadzona gra detektywistyczna pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Petka. Dla zwycięzców zakupiono atrakcyjne nagrody ,ufundowane przez Stowarzyszenie 

Mamy nadzieje, że za rok będzie podobnie -albo jeszcze weselej .

  Zadanie realizowane w ramach projektu Niecodzienny język polski  
Finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
Ojczysty- dodaj do ulubionych .

Kolejne niecodzienne spotkanie w ramach realizacji projektu !


 W poniedziałek 9 maja 2016 roku młodzież z naszego Gimnazjum została zaproszona przez Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe Wsi Dominikowice do sali gimnastycznej na spotkanie autorskie z Panią Martą Fox. Ciesząca się niezwykłą popularnością wśród młodych czytelników (dorosłych także) pisarka porusza w swojej twórczości trudne tematy wieku dorastania. Powieści Pani Marty Fox wprowadzają w świat wrażliwej młodzieży tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją i miłością. Jej powieści „Magda doc”, „Paulina doc”, Kaśka Podrywaczka”, ”Karolina XL” „Coraz mniej milczenia” czy „Iza anoreczka” nigdy nie zalegają na półkach żadnej biblioteki.
Pierwsza część spotkania to była wspaniała opowieść pisarki o swojej twórczości, życiu osobistym i ciepłe wspomnienia z lat dzieciństwa. W drugiej części Pani Marta odpowiadała na pytania czytelników, którzy pytali, dlaczego została pisarką, co inspiruje ją do pisania i o wiele innych istotnych spraw z życia tak znanej pisarki.
Marta Fox to niezwykle ciepła i otwarta kobieta, posiadająca wspaniałe poczucie humoru. Dzięki temu od pierwszych chwil zapanowała przyjazna atmosfera, a całe spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze..
Zainteresowanych pisarstwem i życiem Marty Fox odsyłamy na jej stronę internetową: www.martafox.pl
Czytelników, szczególnie zaś młodzież, która nie sięgnęła jeszcze po powieści tej pisarki .
Od września zapraszamy do naszej biblioteki, będziemy mieć w swoich zbiorach powieści Marty Fox.

 Zadanie realizowane w ramach projektu Niecodzienny język polski  
Finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
Ojczysty- dodaj do ulubionych .

Spotkanie z autorem książek Marcinem Pałaszem

Marcin Pałasz to polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Debiutował w 2004 roku książką Opowieści z krainy potworów. Jest dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Napisał m.in.: Sposób na Elfa, Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika, Wszystko zaczyna się od marzeń, Bardzo Dzikie Historie, Licencja na zakochanie, Historia Złotego Promyczka.
 26 kwietnia br.  spotkał się  z dziećmi z  klas I - III SP  z Dominikowic i Zagórzan.
Autor o sobie:
Kocham zwierzaki wszelkiej maści i rodzaju, a od niedawna mam swojego psa! Przygarnąłem go ze schroniska, a wabi się Elf . Jako nieuleczalny marzyciel, cenię sobie deszczowe wieczory przy dobrej książce i kubku zielonej herbaty. Zresztą, moja namiętność do książek już w pierwszej klasie szkoły podstawowej wzbudziła zgrozę pani bibliotekarki, która zażądała pisemnego zezwolenia od rodziców na czytanie powieści Juliusza Verne'a…

Rozmowa z młodymi czytelnikami upłynęła niezwykle miło i przyjemnie. Uczniowie często wybuchali śmiechem, słuchając o dziwnych przygodach bohaterów książek. Autor ujawnił także kilka tajemnic związanych z książkami, które zostaną wydane w najbliższym czasie. Można było dowiedzieć się również o inspiracjach i pomysłach na nowe utwory. Nie zabrakło też anegdot związanych z powstawaniem tytułów.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice  w ramach  projektu Niecodzienny język polski z programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty dodaj do ulubionych.