Szukaj

„Niecodzienny język polski”-wyjazd do teatru

Dnia 9 marca 2016 roku uczniowie klasy piątej i szóstej Zespołu Szkół w Dominikowicach z opiekunami :Renata Dulęba ,Jerzy Lewiński ,Sabina Kurzawa uczestniczyli  w wyjątkowych spotkaniach z językiem ojczystym. Kolejny raz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice pozyskało grant na działania z edukacji kulturalnej .Pierwsze działanie w projekcie to wyjazdy do Krakowa . Dla uczniów klas V i VI z Dominikowic i Zagórzan zorganizowano wyjazd do Krakowa do Teatru Groteska. Jest to najstarsza i najbardziej renomowana scena lalkowa w Polsce. Podczas spektaklu Przygody Tomka Sawyera dzieci przeżywały olbrzymie emocje wywołane kontaktem z żywym aktorem. Mogły obserwować interakcje z lalkami. Całość umieszczona została w ciekawej scenerii plastycznej, wzbogaconej efektami świetlnymi oraz atrakcyjnymi układami taneczno-wokalnymi. Była to niecodzienna konfrontacja szkolnej lektury, która na oczach widzów stała się podstawą scenicznego scenariusza. Czas antraktu uczniowie spędzili w foyer oraz teatralnej kawiarence.
Prawdziwie zaskakującym miejscem okazała się ARTETEKA – Małopolski Ogród Sztuk. W tej agendzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej dzieci miały spotkały się z E-bookami, E-czasopismami, audiowizualiami (płyty muzyczne i filmowe, audiobooki) oraz tradycyjnymi książki i bogatymi zbiorami komiksu. W Czytelni Liberatury uczniowie rozwijają ekspresję twórczą poprzez kontakt z książkami nielinearnymi. Arteteka oferuje czytelnikom komputery typu all in one z dotykowymi ekranami, czytniki e-booków, tablety, pianino cyfrowe, odtwarzacz Blue Ray. Wielkie wrażenie wywołało nowoczesne oprogramowanie do tworzenia, edycji, obróbki muzyki i grafiki.
Dzięki takim zajęciom edukacyjno-animacyjnym młodzi ludzie postrzegają świat słowa jako niezwykle interesujący, rozległy i godny poznawania. Zwieńczeniem bogatego we wrażenia dnia był spacer trasą od ulicy Krupniczej, poprzez Rynek Główny i ul. Floriańską aż po Pomnik Grunwaldzki na Placu Matejki. Uczniowie przeżyli niezwykłą lekcję języka ojczystego i bardzo szeroko rozumianej edukacji poprzez kulturę.

 Zadanie realizowane w ramach projektu Niecodzienny język polski  
Finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
Ojczysty- dodaj do ulubionych .

Wyniki konkursu na gazetkę ścienną „Zagrożenia w Internecie”





3 marca 2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Zagrożenia w Internecie”w ramach realizacji projektu Cyberzagrożenia”.


Komisja Konkursowa:

Lidia Foltyn - koordynator projektu
Sabina Kurzawa – prezes Stowarzyszenia
Zofia Marszałek – plastyk
Renata Dulęba – asystent do spraw merytorycznych


Komisja miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała przyznać:

I miejsce (ex aequo) - Zespół Szkół w Ropicy Polskiej i Zespół Szkół w Zagórzanach
II miejsce - Zespół Szkół w Kobylance
III miejsce – Zespół Szkół w Stróżówce


Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!!!